Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najemnik
#3
Postanowiłem przeczytać ten tekst, bo mam zamiar zaliczyć wszystko w dziale fantasy (choć moja brożka to postnuklear).
Chciałbym Cię pochwalić za tajemniczość, jaką wprowadziłeś do opowiadania. Bardzo lubię tego typu fabuły oparte na czymś co nie jest do końca poznane i zrozumiałe. Do tego może dochodzić też moja nieznajomość Gothica, która to potęguje. Ale wracając...
Ciekawie rozegrana akcja, przykuło mnie to opowiadanie do kartki, co rzadko się ostatnio zdarzało. Piszesz lekkim językiem, który mi odpowiada na całej szerokości, ale...

Co mi się nie podobało to Twoja skłonność do rozpoczynania rozdziału od stwierdzenia "No to co robimy?". Tak mnie to wpieniało, że sobie sprawy nie zdajesz. Wygląda to trochę tak jakby to było opowiadanie powstałe z przerobienia sesji RPG.
Druga sprawa to język. Popełniłeś paręnaście błędów, czasem zdania były kompletnie niezrozumiałe lub kaleczyły polski język. Doszedłem po części do wniosku, że nie znasz za bardzo budowy dialogu. Przyjrzyj się jego strukturze i porównaj sobie ze swoimi w opowiadaniu.
Opowiadanie ma duży potencjał, ale język hamuje moje krzyki radości i gratulacji. Czasami miałem wrażenie, że pisałeś na kolanie, a czasem, że robiłeś sobie jaja z czytelnika zakładając, że jest on idiotą.
Niemniej dodając to wszystko do siebie stwierdzam, że nie jest najgorzej i plasujesz się kilka punktów ponad 0, pomimo tych błędów, które znalazłem.

Tutaj je znajdziesz:
http://www.sendspace.pl/file/0c6e1cee7155215fb07c148
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Najemnik - przez Mirrond - 18-11-2009, 22:56
RE: Najemnik - przez Gall Anonim - 18-11-2009, 22:57
RE: Najemnik - przez Danek - 18-11-2009, 22:57
RE: Najemnik - przez Mirrond - 18-11-2009, 22:58
RE: Najemnik - przez Danek - 18-11-2009, 23:00
RE: Najemnik - przez Korzeń - 01-12-2009, 14:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości