Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Portret
#1

jestem umieszczony w małym okienku
bez framugi i skrzydeł
bo niby skąd
nawet na koszulę mnie nie stać
kiedy ją zdjęto
zabrano i młodość
zapomnieli oddać
tylko te mury w około

i micha łez

okap dachu widzę
pod okapem gniazdo
Boże kochany
ile tam życia

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Pierwsza część przegadana nieco, trochę kuleje też stylistycznie. Do poprawki. Jaskrawy błąd stylistyczny:

kiedy ją zdjęto
zabrali i młodość


Albo kiedy ją zdjęto / zabrano i młodość, albo kiedy ją zdjęli / zabrali i młodość.

"Jestem umieszczony" też nie brzmi zbyt dobrze.

Pointa najlepsza, mocna, taka jak lubię. Przejrzysty wiersz z prostym przekazem, nareszcie bez łamigłówek i miliona interpretacji.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Smile Ja tam się nie spieram, z mądrym, i już.
Co do umieszczenia to jeszcze sie zastanawiam, Sam. Bo jak wiesz portret może być zawieszony, namalowany, umieszczony itd.Poczytam sobie wiele razy i może tam coś zmienię.
Wink
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#4
czemu powtórzenie masz? ;D

okap dachu widzę
pod okapem gniazdo /(o okap mi chodzi chyba że odmiana słowa nie jest powtórzeniem?)\
Odpowiedz
#5
Dzień dobry. :3

Cytat:jestem umieszczony w małym okienku
bez framugi i skrzydeł

Owwww... Ładne. "Micha łez" też mi przypadła do gustu. Zakończenie dla mnie troszkę zbyt mocno oderwane od reszty, ale pokombinuję. Ogólnie całość jest naprawdę w porządku.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#6
(19-11-2012, 14:36)gregormin napisał(a): czemu powtórzenie masz? ;D

okap dachu widzę
pod okapem gniazdo /(o okap mi chodzi chyba że odmiana słowa nie jest powtórzeniem?)\

No nie, nie jest
Okap widzę ...i co? No pod okapem widzę.
lustro wisi
w lustrze odbicie
kwiatek trzymam Wink
czerwony kwiat róży


[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#7
mogę interpretacje prosić bo mam problem
Odpowiedz
#8
Odmienione słowo akurat JEST powtórzeniem jak najbardziej. Aczkolwiek w niektórych przypadkach używa się powtórzenia celowo, jako środka stylitycznego, np. w celu podkreślenia danego słowa (jeśli ma ono jakieś diametralne znaczenie dla tekstu/zdania) lub po prostu walorów estetyczno-słuchowych. W tym konkretnym przypadku powtórzenie okapu jest, jak mniemam, zastosowane rozmyślnie z tego drugiego powodu (bo nie sądzę, żeby okap jako okap miał akurat jakieś szczególne znaczenie w tym wierszu).
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości