Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Owiane chłodem sny(***)
#1
Owiane chłodem sny
o minionych srebrnikach

każda gorzka chwila
osładzana przez barany

byt schowany w zegarku
między wskazówkami
splamione ciszą dni
spleciona sentencja
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#2
Pierwsze dwie strofki zdają się być nieprzemyślane.
Mam wrażenie, jakbyś użył totalnie przypadkowych słów.
Przemyśl "srebrniki" i "barany".

Ostatnia strofka - nie wiem skąd się wzięła "spleciona sentencja" - nie pasuje mi.
Pomyśl nad zakończeniem i zmień wielką literę na małą na początku.
Plus odwrotnie incipit - *** (owiane chłodem dni)
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#3
nie ma zmiłuj nie zmienię wszystko tak miało być może jest w nim głębszy sens?
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#4
To po co mnie prosisz o komentarz, skoro nie chcesz nic zmieniać? Wink
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#5
bo wy chcecie mnie za wszelką cenę zmieniać cały mój styl formę zamiast dostrzec sam utwór jak na innych forach... nie zmienię stylu bo ktoś ma taki kaprys styl jest mną i zmienia się wraz ze mną
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#6
Czasem niezbyt ładna forma nie pozwala dostrzec utworu. Nikt się nie rodzi nieomylny, a duma poetą nie czyni.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#7
(03-02-2013, 16:58)FantaSmaGoria napisał(a): Czasem niezbyt ładna forma nie pozwala dostrzec utworu. Nikt się nie rodzi nieomylny, a duma poetą nie czyni.

forma? jak sama napisałaś forma jest indywidualną sprawą to co napisałem jest w miarę przejrzyste i zamiast zastanowić się nad samym utworem to czepiacie się szczegółów i to nie pierwszy raz i to tylko na Via tylko tu aż dziwne co z wami nie tak
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#8
Butthurtujesz troszkę o nic.
Forma jest rzeczą indywidualną, ale nie może być niezadbana. Jak kobieta, czaisz?
Chciałbyś mieć swoją dziewczynę, która byłaby niezadbana?
Dlatego jesteśmy my, żeby zasugerować ci drogę, w którą możesz z tą swoją formą iść.
Nie bądź dziecinny, proszę.
Możesz mieć moją opinie gdzieś, co nie znaczy, że powinieneś być agresywny i niekulturalny.
Ze mną jest wszystko dobrze.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#9
Gregor, skoro uważasz, że już doskonale potrafisz pisać, to albo przestań wstawiać utwory, skoro są genialne albo pisz, że wstawiasz, ale nie chcesz komentarzy, bo utwory są genialne, albo napisz do jakiegoś wydawnictwa i wydaj tomik poezji.

Ktoś, kto komentuje, wyraża swoją opinię i stara się pomóc. Możesz się z nią nie zgadzać, ale pisanie, że czepiamy się, a gdzie indziej tak nie ma... Co ma dać? oO

Umieć się pogodzić z krytyką i wyciągnąć z niej wnioski to dobra cecha. W poprzedniej Via Appii był artykuł o tym, możesz zerknąć Wink

Pozdrawiam

ps
i proszę bez osobistych wycieczek, a także o przestrzeganie w swoich postach zasad języka polskiego. W końcu jesteśmy na forum literackim...
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#10
hejt na formę bez rozważenia samego tekstu to skandal zaprzestanę wstawiania tu swoich prac tak jak planowałem dawno pozdro
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#11
. .
Odpowiedz
#12
Co za butthurt, ostatecznie możesz przecież czytać komentarze i nie komentować ich, nie zmieniać, tylko przemyśleć, czy aby na pewno masz rację. Ludzie się starają żeby pomóc, a ty wybrzydzasz. Poza tym - niektórych Twoich tekstów (czasem pojedynczych strof) nie potrafię zrozumieć, a jeśli chcesz pisać tylko dla siebie to po co je wstawiasz? Zgadzam się z Fan, np. barany i splecione sentencje - ni ^&% nie rozumiem
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#13
dla mnie też ta spleciona sentencja jest zupełnie oderwana od reszty. A doszukiwałem się znaczenia, zresztą wiem, że interesuje cię metafizyka itd.. no ale poczytałem te komentarze i stary, weź sie w garść. Nie podoba ci się opinia Fanty to ją olej i przeczytaj jeszcze raz co napisał ci haniel. Pozdrawiam.

Fanta,
Cytat:Chciałbyś mieć swoją dziewczynę, która byłaby niezadbana?
czasami czemu nie Wink
Odpowiedz
#14
Myślę, że warto sobie wziąć do serca opinie, bo to ważne dla rozwoju autora.
Też mam wrażenie, że wiersz nie jest przemyślany, aż zbaraniałam.
I gdzie tu sens? Pozdrawiam 2/5
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#15
żeby dostrzec sens trzeba dłużej pomyśleć i nie będę pisać wierszy typu tekst co przeczytasz i od razu rozumiesz to jest mój cel i dobrze mi z tym możecie hejcić dalej na formę itd.. będę pisać swoim stylem nie zmienicie mnie a nóż widelec ktoś inny mnie dostrzegł gdzie indziej
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości