Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bachor
#1
cholerny malkontent
uci(e)szyłbyś się raz chwilą
po prostu taki jest ten świat

no i co z tym zrobisz
panie poeta?

nic

ale nie zasłaniajcie mi oczu
na brzydkich scenach
bo ja chcę patrzeć
i nic nie rozumieć
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#2
Dobry wiersz wojbiku. Szczególnie pierwsza strofka mi się podoba. Fajnie wprowadzasz w klimat. Chwila zastanowienia i odpowiedz.
Nie mam sugestii do zmian. W twoich wierszach podoba mi się brak patosu, czego mi czasem trudno uniknąć, jak zabieram się za pisanie własnego kawałkaSmile

4/5

EDIT: bachor kojarzy mi się z czymś kapryśnym, nie ma tego specjalnie pokazanego w wierszu, pomyśl o tym.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#3
Cytat: ale nie zasłaniajcie mi oczu
na brzydkich scenach
bo ja chcę patrzeć
i nic nie rozumieć
oczywiście, że lepiej jest patrzeć i nic nie rozumieć, niż udawać, że jest inaczej. karmiony mułem, człowiek może na to albo szczerze narzekać, albo nieszczerze głaskać się po brzuszku. można się dziwić "malkontenctwu", zwłaszcza gdy wyczuwa się w nim jedynie przekorę, ale nałowyłać do porzucenia gustów, kubków smakowych, preferencji - to już jest mania wielkości i nietolerancja w najlepszym przypadku.
mozna psioczyć na psioczących, jasne. wszystko może się nie podobać. i niech tak zostanie.

wiersz lirycznie nawet nie raczkuje. nie wykazał się niczym. nie tego wymagam od poezji. jak dla mnie ocena niziutka.

Cytat: uci(e)szyłbyś się raz chwilą
po prostu taki jest ten świat
chwilą wprowadza błąd do tekstu, a jest zbędne. polecam usunąć.
i ciesz się nim, nawet, jeśli cie nie cieszy. czujesz to? obszar demagogii.
Odpowiedz
#4
Wiersz bardzo dobry w mojej ocenie. Oddaje coś, co dotyczy nas wszystkich i co dawno gdzieś chodziło mi po głowie. Niezłe zastosowanie nawiasu. Jest jasno, trafnie. Ok.
Odpowiedz
#5
. .
Odpowiedz
#6
Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze!

Cytat:"uci(e)szyłbyś" - dlaczego sieciowi poeci tak często stosują tego typu chwyty?
Szczerze to myślałem nad tym czy napisać "ucieszyłbyś" czy "uciszyłbyś" i jakoś tak... samo wyszło.

Podrawiam i jeszcze raz dzięki!
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#7
Cytat:Szczerze to myślałem nad tym czy napisać "ucieszyłbyś" czy "uciszyłbyś"
toś mnie teraz załatwiłBig Grin to nawet nie są słowa synonimiczne. to tak jakby twórcza mrocznego rycerza miał dylemat z nazwą "dark knight" czy "dark night"Undecided kurde. czyli wychodzi na to, że wszystko jednoUndecided
Odpowiedz
#8
Cytat:to nawet nie są słowa synonimiczne
[Obrazek: igRShtH.jpg]

Chodziło mi o zastosowanie słowa zawierającego znaczenie mniej lub bardziej dosłowne w kwestii "cieszenia się chwilą".

Pozdrawiam.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#9
chodziło. ale nie wyszło. 'uciszyć chwile' to troche naciągane.

nie lubię przypadkowości. przesadnej przypadkowości. a tu się ona objawiła.
Cytat:czyli wychodzi na to, że wszystko jedno
TU mamy psią mogiłę.
Odpowiedz
#10
Cytat:'uciszyć chwile'
Uciszyć się chwilą, gwoli ścisłości. A to, czy zostało to użyte sensownie, czy nie, to już kwestia punktu widzenia krytyka/czytelnika.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#11
twoje prawo, możesz sie nie zgadzać. ja ci tylko daje od siebie ile moge. i faktycznie, "się". wypadło mi z głowy.
Odpowiedz
#12
Mi się podoba. Pomysł jest, dobrze napisany, końcówka dobra. Nawet ta gierka słowna z ucieszyłbyś/uciszyłbyś mi się podoba, mimo, że nie są to słowa synonimiczne (dzięki za podpowiedź miriad, nie domyśliłbym się, zawsze myślałem, że mają takie same znaczenie Smile).

4/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#13
Cytat:(dzięki za podpowiedź miriad, nie domyśliłbym się, zawsze myślałem, że mają takie same znaczenie ).
dobrze wiecie o co mi chodziło. nie wiem, co chcecie takim gadaniem uzyskać. jest czarno na białym, że 'samo tak wyszlo'. o to i tylko o to chodzi, a podkreśliłem tę oczywistość z synonimami, bo służyło to mojej wypowiedzi. to są uzasadnienia do mojej oceny, która wam się nie podoba, to czynicie durne uwagi. co to jest, przedszkole, a ja przerwałem leżakowanie?
Odpowiedz
#14
Proponuję już zakończyć ten temat.

Pozdrawiam.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#15
Zakończę offtopicbutthurt. Mogę?

Podoba mi się ogólnie.
(e) - też spoko i mnie się akurat to jakoś komponuje
Pisałeś lepsze, ale i gorsze wiersze. Zawsze urzekała mnie nie tyle forma, co pomysł i koncept.
Na plus i w tym wypadku.
Jest OK.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości