Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***(bać się)
#1
bać się
każdej straconej minuty
zamkniętego rozdziału
terroru marzeń
i niezrozumiałych snów

kochać
podartą duszę dnia
rozlaną szklankę wody
pianę z ust
i rozbite muszle

rozpadać się
przez nuty kłamstw
krople zdartej wiary
kuszące słowa
i lustrzane twarze

iść dalej
tą samą ścieżką

bo życie
to wszystko
co można poczuć
Odpowiedz
#2
Tytułu możesz nie dawać,bo jak tylko się widzi nick Duś,to wszyscy i tak się boją Smile

A tak na serio:
Wiersz dobry,umiesz dobierać idealne słowa,by określić co Ci w duszy gra. Brakuje trochę interpunkcji,ale rozumiem,że niektórzy jej nie używają. Budowa wiersza przemyślana,całość bardzo fajnie się czyta.
Oby tak dalej Smile
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#3
Coraz lepiej, Duś. Robisz zdecydowane postępy! Podoba mi się ten wiersz. Wyliczankowy charakter nie przeszkadza w odbiorze, a to się chwali. Sam popełniłem kilka wyliczanek, które są tylko nimi. Twoja - to poezja Smile

Podoba mi się, podoba mi się pointa i jej przewrotność! Swoisty oksymoron w trzech wersach, świetne!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
hej,

lekko, płynnie, słowo po słowie napełniasz tym wierszem pragnienie literackiego doznania...
prosty ale i dobry wiersz,
pozdrawiam,
GH
- wrota do innego wymiaru...
[Obrazek: gwidon.jpg]



Odpowiedz
#5
Podoba mi się. Jest ze smakiem, nic nie przesadziłaś. Ciekawie powybierałaś przykłady, bo z jednej strony są bardzo konkretne, a z drugiej brzmią bardzo wymijająco i bardziej ogólnikowo, więc wszystko się tak ładnie sumuje Smile

Dodatkowo pierwsza zwrotka jest na serio genialna. A w każdym razie, do mnie przemawia najbardziej...Jakby mi ktoś z głowy te słowa wygrzebał.
Odpowiedz
#6
Ten wers podoba mi się najbardziej - "podartą duszę dnia". Jeszcze niewiele wiem o zasadach pisania wierszy, ale ogólne wrażenie jest przyjemne. Chociaż preferuje wiersze rymowane Tongue w stylu K.K. Baczyńskiego "Elegia o chłopcu polskim", czy C. K. Norwida "W Weronie" to ten również mnie urzekł Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości