Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śniąc o Tobie pamietam
#1
Miałam dziś bardzo cudowny sen
ja byłam kosmonautką, a ty ogrodnikiem.
Machałeś do mnie słomkowym kapeluszem,
gdy ja rakietą leciałam w kosmos.

Dookoła granat nieba, nieważkość,
błękitna ziemia tak daleko, a tu
tylko cichy szum komputerów i
zapach kwiatów, które hodowałeś.

W kosmicznym radiu puścili piosenkę
konstelacje tańczyły tak wesoło,
Aldebaran błyszczał, a ja czułam
zapach damasceńskich róż twojej koszuli.

Przywiozłam ci pamiątkę – kawałek Marsa
nic wielkiego – mały fragment kosmosu.
Odpowiedz
#2
Gdyby nie końcówka i to, że ładnie przedstawiłaś dwie osoby, jako dwa różne światy, wiersz wcale by mi się nie podobał. Ogólnie, nie lubię poezji tego typu, tutaj jednak dam 3,5/5 za to, co ujęłam w pierwszym zdaniu Smile

CO mi nie pasuje?
Nie wiem, może prostota, jasność, brak wymuszania na czytelniku mechanizmów myślowych? Hmm. Coś w ten deseń - po prostu zapis, forma.
Odpowiedz
#3
Smile Fajnie jest, tak mówię, ja, co nie mam pojęcia o poezji, to też dla mnie, jak i dla takich co chcą czytać to co rozumieją, to takie proste napisać odczucie.
Tylko trzeba.
Gratulację i wracaj z kosmosu, popraw formę pisowni, dodaj kwiatów słowa.Smile
Pozdrawiam Smile

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#4
(15-02-2012, 16:40)Trzy_pierwiastki_niesforności napisał(a): Gdyby nie końcówka i to, że ładnie przedstawiłaś dwie osoby, jako dwa różne światy, wiersz wcale by mi się nie podobał. Ogólnie, nie lubię poezji tego typu, tutaj jednak dam 3,5/5 za to, co ujęłam w pierwszym zdaniu Smile

CO mi nie pasuje?
Nie wiem, może prostota, jasność, brak wymuszania na czytelniku mechanizmów myślowych? Hmm. Coś w ten deseń - po prostu zapis, forma.

Na początku myslałam, aby dać tylko ostatnie dwa wersy Smile byłaby wtedy miniaturka bardziej wymowna, całośc jednak ujełam jako opis snu, to stary tekst z początków przygody z poezją ,więc aż tak nie jestem zdziwiona odbiorem Smile

dziekuję za przeczytanie i za uwagi

Pozdrawiam
(15-02-2012, 16:48)starysta napisał(a): Smile Fajnie jest, tak mówię, ja, co nie mam pojęcia o poezji, to też dla mnie, jak i dla takich co chcą czytać to co rozumieją, to takie proste napisać odczucie.
Tylko trzeba.
Gratulację i wracaj z kosmosu, popraw formę pisowni, dodaj kwiatów słowa.Smile
Pozdrawiam Smile

Ja też nie mam pojęcia o poezji, czasami czytam i czytam współczesne teksty i za nic nie mogę rozszyfrować przekazu autora , trzeba mocno czasami sie wgryzać w tekst ,aby go rozłozyć na czynniki pierwsze i poskładać w sensowną analizę i zrozumienie Smile

Z kosmosu nie chcę wracać, stąd lepiej widać Ziemie i jej piekno Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
#5
Urzekający jest w każdym calu Smile Bardzo mi się podoba Smile
Odpowiedz
#6
(15-02-2012, 22:39)dziecko_mroku napisał(a): Urzekający jest w każdym calu Smile Bardzo mi się podoba Smile


Czy to sarkazm ??? Smile)
Odpowiedz
#7
Absolutnie nie sarkazm. Naprawdę mi się podoba. Ale jak teraz tak patrzę na ten mój komentarz, to rzeczywiście sarkazmem zapachniało. A nie miało w ogóle Angel
Odpowiedz
#8
(15-02-2012, 23:31)dziecko_mroku napisał(a): Absolutnie nie sarkazm. Naprawdę mi się podoba. Ale jak teraz tak patrzę na ten mój komentarz, to rzeczywiście sarkazmem zapachniało. A nie miało w ogóle Angel

No skoro się upierasz ,że to nie sarkazm to się cieszę ,że się podobało Smile

Tylko pamietaj nie znosze TWA Smile chcę się tu czegoś nauczyć Smile

Więc teraz walnij z grubej rury ha ha Smile

Odpowiedz
#9
Ja powiem tylko tyle, że mi się podoba. Przyjemnie się czytało, a w dodatku poruszyło moją wyobraźnię.
Nie miałbym nic przeciwko, gdybym znalazł się na miejscu ogrodnika ^ ^
Pozdrawiam Smile


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#10
(16-02-2012, 16:48)Black Moon napisał(a): Ja powiem tylko tyle, że mi się podoba. Przyjemnie się czytało, a w dodatku poruszyło moją wyobraźnię.
Nie miałbym nic przeciwko, gdybym znalazł się na miejscu ogrodnika ^ ^
Pozdrawiam Smile


Biorąc pod uwage Twój nick , to wiersz prawie jak dla Ciebie, biorąc pod uwagę watek kosmosu Smile)

Pozdrawiam i dziekuje za opinie !
Odpowiedz
#11
Można,jak się trochę popracuje. Co za metamorfoza!Ten wiersz jest o zwyczajnej,codziennej miłości,pozbawiony niemal zupełnie kontekstu techniczno-seksualnego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości