Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłość
#1
Heart 
Wzleciałem ponad błękitną taflę uczuć zmieszanych
by poznać potęgę...
miłości...

Zrozumiałem, że pusta egzystencja ludzka
nie kończy się...
na cielesności...
Odpowiedz
#2
Masło maślane, wiersz jak wiele innych tak naprawdę, a przy tym króciutki. Tak, jakby autor pomyślał "A co tam! Temat prosty, to dam mniej słów, może dłużej będą się nad tym głowić!". Wybacz szczerość, ale mnie nie kupiłeś i jestem na nie.
Odpowiedz
#3
Krzyśku, widać że jesteś początkującym poetą. Wbrew pozorom - najtrudniej jest napisać wiersz o miłości. Wiesz dlaczego? Bo miliony poetów na przestrzeni dziejów napisało już bardzo podobny wiersz do tego, który właśnie zamierzasz napisać.

Zacznij od bardziej przyziemnych i spraw.

Polecam gorąco lekturę "Vademecum początkującego poety" autorstwa Kheiry. Znajdziesz je na forum w Kąciku Literata.

Poczekam na inne Twoje utwory.

Do przeczytania!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Czytam kolejny wiersz twojego autorstwa i zastanawiam się:
powiedz, co czytasz, jaką poezję?
Rozmawiasz z kimś o poezji?
Zastanawiałeś się, na czym polega tworzenie? Co według ciebie stanowi o sile poezji?


Cytat:Zrozumiałem, że pusta egzystencja ludzka
nie kończy się...
na cielesności...

to jest kompletnie pozbawione logiki.
skoro coś jest puste - to co znaczy, że nie kończy się?
Że puste się nie kończy? - jest więc w sferach duchowych też pusta ta egzystencja?

Błękitną taflę uczuć zmiesznych - pozostawiam bez komentarza, choć brzmi to pioruńsko egazltowanie.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#5
pusta, czyli pozbawiona sensu, miałem to na myśli Smile w tej chwili czytam poezje Leopolda Staffa, rozmawiam o poezji ze swoją polonistką, ze znajomymi, wciąż się jednak rozwijam, zapraszam do lektury mojego nowego dzieła "tęsknota" Smile
Odpowiedz
#6
to wzleciałem...
moim zdaniem powinno być po słówku bliskim miłość (tzn. odmianie jego)

Bo miłość nadchodzi, a raczej początkowo zakochanie.
Zmień, poszukaj logiki.
Odpowiedz
#7
wzlecę ponad błękitną taflę
uczuć mnie nie znanych
tam poznam miłość

pierwszą

a kiedy ją spotkam powiem
jaka jest naprawdę




[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości