Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieczego Więcej Nam Nie Trzeba
#1
Mini-miniatura, napisana na pewien konkurs literacki (startowały właśnie takie krótkie utworki). Zapraszam do czytania.


Wojownik głośno odetchnął. Tłum wcześniej go otaczający już się rozpierzchł i powrócił do swoich zajęć. U jego stóp leżało truchło zabitego przez niego potwora, który siał postrach w okolicy - straszliwego bazyliszka.
Rozsupłał sakiewkę z nagrodą i zaczął głośno liczyć.
- Jest dwa tysiące mardów. Tyle ile być powinno. Ale następnym razem trzeba trochę uważać. Nie przesadzać w działaniu – zamyślił się. – Taaak, to teraz do miasta wydać ciężko zarobiony grosz, a potem znowu ratować jakąś wioskę od bazyliszka. Ale gdzieś dalej, dużo dalej. Ciekawe ile zapłacą następnym razem...
Bazyliszek otworzył jedno oko i wyszczerzył zęby w uśmiechu.
- Tyle, aby na piwo starczyło. Niczego więcej nam nie trzeba – wysyczał.
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#2
Świetne! Krótkie i przewrotne Smile Takim króciutkim teksty przeważnie sporo brakuje, ale Twój ma dokładnie tyle treści ile potrzeba. Każde zdanie wydaje się przemyślane i jest w tekście na swoim miejscu. Brawo!

Dwie sugestie:

"Tłum wcześniej go otaczający już się rozpierzchł" - niepotrzebne imho. Napisałbym tak: "Tłum, który go otaczał, już się rozpierzchł."

"U jego stóp leżało truchło zabitego" - u stóp tłumu? Bo tak to brzmi w tym zapisie Smile

Niezłe!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Wkradła Ci się mała literówka w tytuł Tongue

A tekst świetny, nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet mi się przypomniał taki jeden film, o takim jednym facecie co zakumplował się z takim jednym smokiem i razem robili takie właśnie przekręty <tytułu nie wspomnę> Big Grin
Odpowiedz
#4
Hm, a ja jeszcze dodam, że w języku polskim tylko pierwszy wyraz tytułu piszemy z wielkiej litery Wink
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości