Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papieros
#1
znów ust twych dotkną moje głodne usta
wspólny papieros za pretekst posłuży
i będę czuł się jak w skórze oszusta
wniebowstąpieniu memu źle to wróży

bo bez pretekstu gdybym je całował
mrużyłbym oczy jak przed silnym blaskiem
i oddech tracił i nadzieję chował
że się z sukienki uporam zatrzaskiem
Odpowiedz
#2
Muszę choć raz w życiu zażyć maryche.
Jednym tchem, zaciągiem, i w łożu jak jest nie powiem, bo nie wiem.
Tak łatwo dostrzec zatrzask, czy trzeba wspólnego peta by go dotknąć.
Ale to takie moje wizje. Niespełnione.
Smile
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#3
Eee starysto nie wiesz co to trema może pierwszy? A Marychę powinni nam zapisywać zamiast garści prochów, znaczy się tabletek, taniej by było i weselej. A wiersz całkiem całkiem...
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#4
Jak zawsze widzę Piotr Kraśniewski i wchodzę. I jak zawsze się nie zawodzę. A jeśli po trawę, to dzwonić do mnie.Cool
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#5
Mile, ale zmiłuj się nad zapisem mojego nazwiska... Pozdrawiam. Piotr Knasiecki
Odpowiedz
#6
A ja mam inną interpretację. Big Grin Jak zwykle. Bo tak sobie myślę, jak czytam ten wiersz, że papieros to ograniczenie w zalotach. Bo skoro tylko po to, to obie strony będą się bronić rękami i nogami przed czymkolwiek więcej.
Maciekbuk, może i by ktoś zadzwonił, ale numeru brak... A tak zapytam czyżby słynne zioło czy bym dostała kostrzewę czerwoną kępową?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#7
Cytat: i będę czuł się jak w skórze oszusta
wniebowstąpieniu memu źle to wróży
Nie wiem, jak się takie coś określa (rytm?) ale, cokolwiek to jest, co mam na myśli;p, chwieje się w tym miejscu. Podam może coś, co wyglądałoby mi przynajmniej na rozwiązanie.

i będę czuł się jak w skórze oszusta
wniebowstąpieniu memu marnie to wróży


Nie brzmi lepiej? Naprawdę nie wiem, jak to wyjasnić, a o tej porze nie chce mi się doedukowywać;/

Reszta jest bellissimo! Nie tylko widzę, że wiersz jest bez skazy, ale i mile do mnie trafia. Podoba mi się.
Się kucze poetów namnożyło w tę północ;/ Jużeś nr 3 poetą co sie zowie. I chodzi tu o chronologię wedle odkrycia, bo pierwsza była.. kurcze, nawet nie pamiętam, ale pamiętam moją króką myśl: no to jest poetka. To samo tu - gdybyś trzymać potrafił taki poziom, dla mnie jesteś poetą; tzn masz [wszystko?] co do tego potrzebne;]
Odpowiedz
#8
Otóż i nie brzmi lepiej. Teraz dopiero zgrzyta. Policz sylaby w obu wersach. Masakra!!
Odpowiedz
#9
Dlatego nie umiem tego nazwać. Nie chodzi o sylaby, bo to masz na równi, 11. Gdyby zamienić "źle" ze słowem "to" już brzmi lepiej, a jednak niezbyt gramatycznie. Teraz się zdziwisz, ale płynniej się czyta, jeśli dać nawet nie marnie, a proste "nie dobrze"/"nie najlepiej".
Ja tam się nie znam, ale mówię, ja to czuję. Powaznie;/
Czort wie; coś w miejscu "memu" i "źle" mi się nie podoba;/ Nic nie zaradzę.
Odpowiedz
#10
Słyszałewś o "średniówce"?
Podział wersu. Spróbuj wygooglić coś na temat. A potem policz sylaby:

1/...i będę czuł się...
2/...wniebowstąpieniu...

Wszystko gra.
Dzięki jednak, że zechciałeś się nad tym pochylić.

Piotr
Odpowiedz
#11
Cytat:wniebowstąpieniu to źle memu wróży
O! I mam już, jak brzmi najlepiej;] Trochę szyk nie z tej epoki, ale.. Wreszcie mi to brzmi. Powtarzam: "memu" i "źle". (uwaga, teraz leci moja chłopska dumanina i terminologia) Bardzo długie, potem długie, a potem króciutkie. Wielosylabowe, parosylabowe, jednosylabowe. A wyżej (w wyzszm wersie) było to już bardziej równo wyważone, stąd tak się chyba mi gryzło.
A zatem! Żeby lepiej było sprawdzić.

znów ust twych dotkną moje głodne usta
wspólny papieros za pretekst posłuży
i będę czuł się jak w skórze oszusta
wniebowstąpieniu to źle memu wróży


Niech mnie gęś kopnie, jeżeli nie brzmi wam to lepiej. No.. pytanie tylko, na ile to jest poprawne gramatycznie;;/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości